EKO LED LIGHTS, s.r.o.
Domovská stránka > Projekty > Produktové řady > LED veřejné osvětlení > Město Přelouč – úspora 55%
Dle typu využití Produktové řady Všechny aplikace

Město Přelouč – úspora 55%

O přednostech  kvalitních  LED svítidlech  pro veřejné osvětlení (oproti klasickým zdrojům)  od renomovaných výrobců,   o úspěšných pilotních projektech, rekonstrukcích celých měst s jejich nasazením byly napsány  již stohy papíru a technických podkladů. Namísto dalších zdlouhavých odborných popisů by se aktuálně slušelo  připojit  spíše Nerudův lidový citát ,,Kdo chvíli stál, ten stojí opodál“.

V dále popsané rekonstrukci veřejného osvětlení realizované ve městě Přelouč jsou použity svítidla EKO LED STREET řady Aerolite LSL. Jejich vysoká kvalita je testována, ověřena, schválena a podložena certifikáty od řady oficiálních asociací a nezávislých institucí. Patří mezi ně například  splnění nejpřísnějších norem pro výrobu: ISO /TS 16949, ISO 9002:2000, ISO 14001:2004 a  přísných světových požadavků na kvalitu výrobku doložených certifikáty CE, VDE, RoHS, ENEC, IEC 60598, IDA aj., což představuje jednu z největších výhod ve srovnání s konkurencí. Uživatelé ocení i fakt, že se jedná o 100% evropský výrobek. Z důvodu  předností této typové řady LED svítidel pro veřejné osvětlení se s nimi můžeme setkat vesměs napříč všemi evropskými státy, ale i ve všech světadílech.

Neustrnout v zajetých ne vždy efektivnějších a hospodárných kolejích a v přešlapování. To se stalo nepochybně hlavním motivem  při přípravě podkladů pro rekonstrukci ulice Jarošova v Přelouči, kde v kontextu nových technologických trendů bylo vypracováno hned několik technologicky si vzájemně konkurujících variant.  V užším výběru byly při  přípravě nové osvětlovací soustavy  posuzovány dvě variantní řešení:
  •      Klasická svítidla se sodíkovými výbojkami 70W plus napájecí zdroj (příkon 80W)
  •      Život klasického zdroje max. 25000 hod., při provozu 11 hod./den – max. cca 6 let
  •      Moderní LED svítidla Aerolite LSL 30, příkon 34W včetně zdroje 
  •      Život LED zdroje min. 60 000 hod., při provozu 11 hod./den – minimálně 15 let

Dle ČSN EN 13201-1 byla komunikace zatříděna do třídy osvětlení S4, šířka komunikace 7,5m, průměrné rozteče sloupů 38,5 m a jejich výška 6 m. Nejčastěji požívaný typ Aerolite LSL30 je v současné době k dispozici s příkony 26W, 34W a 49W. Po provedení světelně technických výpočtů a po srovnání všech  provozních a souvisejících technických parametrů bylo rozhodnuto o nasazení nejoptimálnější varianty svítidel EKO LED STREET Aerolite LSL 30 s příkonem 34W.

Nedílnou součástí úspěšného projektu není ovšem ,,jenom“ snižovaní, často vysoké  zátěže městského rozpočtu  na úhradu elektrické energie a minimalizace výdajů na údržbu.
 
Stejně důležitý je komfort pro konečného uživatele. Tedy konkrétní osoby zde bydlící a užívající daná prostranství. Při nasazení nových technických řešení obecně nezřídka a obvykle převažuje spíše konzervativnější přístup. Navzdory tomu všichni náhodně dotázaní obyvatelé v místě si pochvalují neutrálně bílou barvu, dobré vnímání barev při umělém osvětlení, rovnoměrnost osvětlení a spontánně také to, že světlo svítí tam, kam má svítit.  Oproti předcházejícímu stavu se jedná o celkové a výrazné zlepšení, které je pro všechny zúčastněné na realizaci tou největší odměnou. 

Svítidla EKO LED STREET Aerolite LSL jsou vyráběna v typech LSL 15, LSL 30, LSL 60, LSL 90, s různými příkony od 18W po 134W, s možností regulace příkonu, a to na libovolný stupeň až do ,,nuly“.  Typově pro osvětlení od cyklostezky a nádvoří,  přes místní komunikace,  parkoviště,  průmyslové objekty,  železnice či sportoviště, až po hlavní komunikace,  komunikace dálničního typu  aj.Právem v současné době patří mezi nejmodernější modely, které jsou k dispozici na světovém trhu a poskytují jeden z nejlepších poměrů mezi kvalitou a  cenou.

Uvedené fotografie:
Osvětlovací soustava veřejného osvětlení v Přelouči, tvořená moderními LED svítidly Aerolite LSL 30, příkon 34W. Na posledních dvou fotografiích je  pokračující soustava tvořená sodíkovými výbojkami 70W.
Ukázka realizace - Přelouč
Ukázka realizace - Přelouč
Ukázka realizace - Přelouč
Ukázka realizace - Přelouč
Ukázka realizace - Přelouč
Ukázka realizace - Přelouč
Ukázka realizace - Přelouč
Ukázka realizace - Přelouč
Ukázka realizace - Přelouč
Hlavní menu
Produkty | Projekty | Aktuálně | Podporujeme | Ke stažení | O nás | Kontakty |
Zrealizované projekty
© 2011  |  EKO LED LIGHTS, s.r.o.  |  Malátova 1246, 508 01 Hořice  |  +420 604 208 056  |  info@ekoledlights.cz
Zobrazení pro mobil / Klasické zobrazení